מזה בעצם דבש ?

עודכן ב: 30 יונ 2020

דבש הוא חלק מהקשר הסימביוטי היפה

של דבורת הדבש עם פרחים - מערכת היחסים שמביאה להאבקה, או להפריה מינית, ולהתרבות צמחית. האבקה חיונית לכל החיים עלי אדמות. הדבש מורכב מסוכרים פשוטים - לרוב גלוקוז ופרוקטוז - המיוצרים על ידי דבורי דבש מצוף פריחת הפרחים.

אבל אם סוכרים פשוטים לא בריאים, אז למה לאכול דבש ? התשובה נעוצה בסוג הדבש שתבחרו, שכן זה יקבע את היתרונות הבריאותיים שלו.


דבש גולמי לעומת דבש מעובד


דבש במצבו הגולמי (RAW HONEY) והלא מעובד הוא בדרך כלל עבה וצמיגי במראהו, לעומת גרסה מסוננת (מטופלת בחום) ומסוננת. גרסה מסחרית מעובדת זו נראית בדרך כלל בהירה וחלקה ואף עשויה להיות מיימית כל כך שתוכל לשפוך אותה. הדבש הבריא שיכול להועיל לכם מקורו בדבש פראי, גולמי, לא מסונן - לא מהדבש המעובד המצוי בדומה לבקבוקי הפלסטיק בסופר! דבש גולמי מכיל תכונות מועילות רבות, כולל: • מזון היוצר אלקליין (מחוץ לגוף, לפני הבליעה והעיכול, הדבש הוא חומצי. לאחר חילוף חומרים, דבש נחשב אלקליין) • השפעה אנטי-מיקרוביאלית כנגד מספר פטריות וחיידקים • עשיר בנוגדי חמצון • אנזימים טבעיים וחומרים מזינים • תכונות אנטיבקטריאליות ואנטימיקרוביאליות עוצמתיות

מחקרים רפואיים זיהו את יכולתו של דבש גולמי לעזור לרפא כיבים, לסייע בשלשול ולהרגיע כאבי גרון. ומכיוון שהוא הופך להיות אלקליין ואינו מתסוס במערכת העיכול, הוא מועיל גם כנגד עיכול.


דבש גולמי מועיל גם בטיפול בפצעים, יכולת הנובעת מתגובה כימית המופיעה בין הגלוקוז בדבש לאנזים שנוסף על ידי דבורי דבש המכונה גלוקוז אוקסידאז. כאשר הדבש בא במגע עם העור, התנאים הנכונים מתרחשים - המאפשרים לגלוקוז אוקסידאז לפרק את הגלוקוז למי חמצן, שהוא אנטיבקטריאלי. הדבש גם שומר על לחות, ומושך א