דבש מנוקה שאלות ותשובות

מהו דבש מנוקה? או מאנוקה?


דבש מנוקה הוא סוג של דבש המיוצר בניו זילנד. דבש זה מיוצר על ידי דבורים המאביקות את הפרח Leptospermum scoparium, הידוע בכינויו שיח המנוקה. התכונות האנטיבקטריאליות של דבש המנוקה הן מה שמבדיל אותו מהדבש המסורתי. פעמים הוא נרכש כחלופה לתרופה טבעית או לרפואה מסורתית.
מה היתרונות הבריאותיים של דבש מנוקה?


דבש מנוקה מוכח כאנטי בקטריאלי, בעל תכונות אנטי-דלקתיים ונוגדי חמצון. יש לו היסטוריה אנקדוטאלית ארוכה של שימוש מסורתי לריפוי פצעים, להרגעת כאבי גרון, למניעת עששת, כאבי מפרקים, שיפור בעיות עיכול ועוד. כף אחת של דבש מנוקה גולמי מכילה 60 קלוריות, הדבש הגולמי והלא מסונן מכיל חומצות אמינו, ויטמיני B, ברזל, אשלגן, אבץ וויטמינים ומינרלים חשובים אחרים.
מה כל כך מיוחד בדבש מנוקה?


ראשית, הוא ייחודי לחלוטין לניו זילנד ומיוצר על ידי דבורים המאביקות את שיח המנוקה ואוספות את הצוף. יש קשר סימביוטי ייחודי בין דבורת הדבש לבין שיח המנוקה. זוהי אחת מצורות הדבש הגולמיות, המיוחדות והמבוקשות ביותר בעולם. בניגוד לדבש רגיל שהוא חלק ואחיד בצבעו, דבש מאנוקה גולמי הוא דבש במצבו הטבעי, כלומר הוא לא סונן ולא מחומם.
האם דבש מנוקה טוב לצינון?


  • בשנת 2018 דבש המאנוקה "קודם בדרגה" בהיבט ההכרה ביתרונותיו הבריאותיים, כאשר מערכת הבריאות הלאומית באנגליה (NICE) ומערכת הבריאות הציבורית של אנגליה (PHE) החליטו כי דבש צריך להיות קו ההגנה הראשון במקרה של שיעול לצורך הפחתת התסמינים.
האם דבש מנוקה יכול להתקלקל?


לדבש יש חיי מדף ארוכים מאוד באם הוא מאוחסן כראוי ובטמפרטורת החדר, דבש יכול להחזיק מספר שנים. מוצרי דבש שלעתים מעורבבים עם יערות שונות, קיים סיכוי גבוה יותר שיתקלקלו, אך דבש מנוקה PURITI מיוצר לפי טוהר וסטנדרטים גבוהים יותר.
כמה יקר דבש מנוקה?


דבש מאנוקה אכן נוטה להיות יקר יותר מסוגי דבש אחרים בגלל תכונותיו התזונתיות והנדירות המיוחדים לו. תהליך הבדיקה הינו מחמיר בהרבה כדי להבטיח את האותנטיות, הטוהר ואיכות המוצר. אם החלטת הרכישה שלך מבוססת על מחיר, סביר להניח שלא תקנה PURITI. המחיר הינו משתקף באיכות המוצר ולכן גם תקבל את מה שאתה משלם עליו. מחירו של דבש מנוקה PURITI באיכות גבוהה משקף ישירות את האיכות הגבוהה של המוצר.
כיצד ניתן לצרוך דבש מנוקה בתזונה דלת פחמימות?


דבש הוא מוצר טבעי שלא כמו סוכר מזוקק לבן או ממתיקים מלאכותיים. מבחינה מדעית, דבש נחשב ל"הפוך" מסוכר המקובל. ניתן לכלול זאת בתזונה, במתינות, לטובת היתרונות הבריאותיים המהותיים של דבש המנוקה! כף גדושה של דבש מנוקה מכילה 12 גרם פחמימות.
מדוע דבש מנוקה יקר משאר סוגי הדבש?


דבש מנוקה (Manuka) ידוע בהיותו מיוחד, עשיר ומרקם צמיגי יותר מסוגי דבש אחרים המצויים. תכונה זו נובעת מצוף הפרח של Leptospermum scoparium - הידוע גם בשם Manuka, שהוא "יליד" ניו זילנד בלבד. למעשה - מאנוקה היא מילה מאורית. "הצמח עצמו נדיר מאוד. קשה מאוד לקצור אותו, כיוון שהפרח פתוח רק למשך 12 יום, ולפעמים המגדלים משתמשים במסוקים כדי לאסוף את הדבש המיוחד הזה." למרות שניתן למצוא גם שיחי מנוקה באוסטרליה, ניו זילנד מהווה כמעט את כל הייצור העולמי, כאשר היצוא בשווי 300 מיליון NZ דולר (204 מיליון דולר) וצפוי לעלות ל -1.2 מיליארד NZ (800 מיליון דולר) עד 2028. צפו בסרטון כדי לגלות מה כל כך מיוחד בו ומדוע הוא עולה כל כך הרבה.